Alacakaranlıkta Karnaval Rıza Kıraç

Alacakaranlıkta Karnaval
İbrahim Yıldırım ile Uzun Bir Peşrev
Rıza Kıraç

%10 İNDİRİM
110,00 TL
99,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254180774
904956
Alacakaranlıkta Karnaval
Alacakaranlıkta Karnaval İbrahim Yıldırım ile Uzun Bir Peşrev
99.00

Alacakaranlıkta Karnaval – İbrahim Yıldırım ile Uzun Bir Peşrev kitabında özne İbrahim Yıldırım, yer İstanbul, konumuz edebiyat. Bilhassa son elli yılın Türk edebiyatı… İbrahim Yıldırım, bankacılık ve reklamcılıkla yaşamını sürdürürken, hep edebiyat dünyasının içinde olsa da kenarda durup gözlem yapmayı, biriktirmeyi ve en çok yazmayı tercih etmiş tam tekmil bir edebiyat insanı olarak bu kez konuşuyor.

Tıpkı romanlarındaki gibi, alışılmışın dışında bir nehir söyleşi bu. Rıza Kıraç klişelerden uzak soruyor, İbrahim Yıldırım yine romanlarındaki gibi anlatıyor. Kendisi doğmadan önce çekilmiş kalabalık bir düğün fotoğrafının hikâyesiyle başlıyor sohbet.

Bir ileri bir geri sıçramalarla seyrediyor. Bu fotoğrafın yazdırdığı ancak henüz tamamlanmamış “roman”la sona eriyor. Anıları, arkadaşlıkları, tanıklıklarına 70'li yıllardan bugüne bütün bir edebiyat çevresi ve elbette İstanbul'un semtleri de dahil oluyor.. Alacakaranlıkta Karnaval – İbrahim Yıldırım ile Uzun Bir Peşrev, birbirinden usta işi romanlarıyla tanıdığımız Yıldırım'ın kendi dünyasını ortaya koyuyor.

Kapat