9786257344593
964651
Aile Terapisi
Aile Terapisi
150.80

Aile Terapisi, odaklandığı sistemin tarihini, teorisini ve uygulamasını tartışmaktadır. Ana klinik ilke olarak, bireysel sorunların, başarılı bir şekilde tedavi edilmesi için daha geniş aile ve çevresel sistemler içinde anlaşılması gerektiğinin altını çizen bu kitap, sistemik ve ilişkisel terimlerle bir düşünme biçimi sağladığı gibi bireylere, ailelere ve diğer sistemlere müdahale etmek için bir dizi strateji sunmaktadır.


William J. Doherty ve Susan H. McDaniel, vaka örnekleriyle renklendirdikleri bu kısa ve anlaşılır kitapta, birincil değişim mekanizmalarını ve ampirik temeli anlatırken, aynı zamanda gelecekteki gelişmeleri de işaret etmektedirler.


Aile Terapisi, Psikoterapi Kuramları Dizisi'nin on birinci kitabıdır. APA bu diziyi, psikoterapistlerin günümüzde kullandığı temel kuramsal modelleri anlamaya yönelik bir kaynak olarak sunmaktadır. Dizinin kitapları, farklı danışan profillerini içeren zengin vaka örnekleriyle birlikte somut kuram ve bulgu temelli uygulamaları anlatmaktadır. Öyle ki, uygulamacılar ve öğrenciler bu kitapları bilginin ve esinin mücevherleri olarak görecektir. Okuyan Us, bu dizide Türk uzmanların çalışmalarına da yer vermektedir.


Bu dizi, çığır açma potansiyeli taşıyor. Psikoterapiler arasındaki ortak noktalar ve farklılıkları ortaya koyarak, bu farklılıklarla dolu alanda birleşme, basitleşme ve bütünleşme için temel malzemeleri sunuyor.
Prof. Dr. Arthur Staats, Hawaii Üniversitesi, Honolulu


Sağlam kuramsal düşünce ve zengin klinik malzeme üzerinden temellendirilen bu dizi, psikoterapiye ilgi duyan herkes tarafından okunmalı. Gerek deneyimsiz gerekse deneyimli klinisyenler için ise bir hazine niteliğinde.
-Prof. Dr. Lillian Comas-Diaz, George Washington Üniversitesi, Washington, Dc(Tanıtım Bülteninden)Kapat