Ahtapotun Rüyası Barış Müstecaplıoğlu

Ahtapotun Rüyası
Barış Müstecaplıoğlu

%10 İNDİRİM
175,00 TL
157,50 TL
Tükendi
9786050981391
866093
Ahtapotun Rüyası
Ahtapotun Rüyası
157.50

Kimi zaman kayıp ruhlarınkendilerini bulabilmeleri için,önce birbirlerini bulmaları gerekir.

Terk edilmenin acısıyla baş etmekte zorlanan Hasan, eskiciden ucuz ama gösterişli bir masa satın alır. Bunalımlı bir gecede, masanın tablasındanbir çift kadın elinin çıktığını görür. Dirseklerine kadar dışarı çıkan eller, birahtapotun kollarının suyun üzerinde dans etmesine benzeyen hareketler yapar. Aynı olay sonraki geceler tekrarlanınca, Hasan ellere dokunmaya cesaret eder. Bu dokunuştan öylesine etkilenir ki, masadaki kadının sırrını çözmek onun için bir tutkuya dönüşür.

Aynı anda genç bir kadın ölüler diyarında, neden kayıp bir ruha dönüştüğünü anlamaya ve hayattayken işlediği suçu hatırlamaya çalışır. Geçmişi düzeltmekiçin yaşayanların dünyasına dönmenin yolunu bulmalıdır. Cüce bir tepegözle başlayan arayışında, Şahmeran'dan Zümrüd-ü Anka'ya, Dede Korkut'tan,Gulyabani'ye, hayal gücünün tüm renkleriyle bezeli bir diyarın sırlarınıkeşfe çıkar.

Barış Müstecaplıoğlu, bağlı olmakla bağımlı olmak arasındaki ince çizginin üzerinden geçerken, bizi bir kez daha fantastik edebiyatın zihin açıcıdünyasına davet ediyor.

Kapat