Hayata Karşı Hayat Ahmet Say

Hayata Karşı Hayat
Ahmet Say

%20 İNDİRİM
100,00 TL
80,00 TL
Tükendi
9786257392280
968872
Hayata Karşı Hayat
Hayata Karşı Hayat
80.00

Ahmet Say çok yönlü kişiliği ve üretkenliğiyle sadece müzik üzerine değil sanattan felsefeye, edebiyattan kitap tanıtımına, seyahat yazılarından söyleşiye kadar pek çok alanda yazılar yazdı, yayıncılık ve dergicilik hayatımızın önemli dönüm noktalarında yer aldı.Türk Soludergisinde teknik yönetmenlikten yazı işleri müdürlüğüne, Ankara temsilciliğine kadar çeşitli görevler üstlendi ve yazılar kaleme aldı.Türkiye Yazılarıdergisini çıkardı ve Türkiye Yazıları Yayınları'nı kurarak nice kitabın yayımlanmasına olanak sağladı.


Yıllar içinde sayısız dergide ve kitapta yazıları yayımlanan Ahmet Say, yaşadığı sürece üretmekle kalmadı, sorular ve yanıtları çoğaltarak tartışma olanakları yarattı.


Hayata Karşı Hayatgeçmişten şimdiye uzanan bir Ahmet Say arşivi sunuyor okuyucuya.Türk Solu,Türkiye Yazıları,Evrensel Kültür,Yeni eveVirüsdergilerinde yer alan yazılarından seçilerek bir araya getirilen bu kitap okuyucuya bir Türkiye panoraması sunabileceği gibi, Ahmet Say'ın kişisel yazım serüvenine de ışık tutuyor.


Söyleşi ve yazılardan mürekkepHayata Karşı Hayat'ın sonunda Ahmet Say'ın iki öyküsü de yer alıyor. Daha önce kitaplarında yayımlanmamış yazılarının ağırlıkta olduğu ve adı geçen dergilerde kalan yazılarından seçme kitapta, Ahmet Say müzik, edebiyat, felsefe gibi disiplinlerde okura seslenirken, yaşadığı ve yazdığı döneme dair ip uçları da veriyor. Girişte Bertold Brecht şiirinin çevirisi karşılıyor okuru.


Kor Kitap ve Islık Yayınları'nın birlikte çıkardığıHay(Tanıtım Bülteninden)


Kapat