0000IDE332260-332260
440333
Vocabulary'in Contex (Cd'li)
Vocabulary'in Contex (Cd'li)
Akın Yayıncılık
35.00
İngilizceyi, İngilizce ile Ögrenin:

Bu kitap özellikle sınavlara hazırlık yapanlar için kısa sürede ihtiyaç duyabilecekleri kelimeleri hızlı ve etkili bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. Bundan dolayı binlerce kelimeyi listelemek yerine, en etkili bir biçimde kelime öğrenimi amaçlanmıştır. Kitaptaki kelimelerin anlamları basit bir dille İngilizce olarak verilmiştir. Bu sayede kullanıcıların, eş anlamları en baştan öğrenmesi sağlanmaktadır.

Hedef Kelimeler ve Öğretim Şekli:

Hedeflenen kelimeler, "alfabetik sıraya göre" değil, tersine "konulara göre" belirlenmiştir. Bu sayede kelime çalışmalarını ilgili metinler içinde yürüten öğrenci, bu kelime ve deyimleri çok daha uzun süre aklında tutabilmektedir.
Her ünite şu şekilde bir sıralama ile ilerlemektedir:

a) Konu Başlığı ve Referans Kelime listesi
b) İngilizce - İngilizce Sözlük
c) Kelime Testleri
d) Metin İçi Kelime Testleri( Cloze Tests)
e) Özgün Paragraf Soruları
f) Seçilmiş Kpds ve ÜDS Paragrafları
g) Progress Check Tarama Testleri
h) Okuma İçin Ek kelimeler

Tekrar Ederek Öğrenim:

Vocabulary in Context içindeki kelime alıştırmaları birbirinin devamıdır. İlk üniteden başlayan bir aday, kitabın sonuna kadar geldiğinde tekrar eden kelimeleri ve deyimleri zorunlu olarak öğrenmektedir. okuma parçaları ile desteklenen kelimeler, anlam, kullanım ve fonksiyon bakımından adaylara hem sorulmakta, hem de öğretilmektedir

Bu kitap özellikle KPDS, ÜDS, YDS ve TOEFL gibi akademik sınavlara hazırlanan adaylar için uygundur. "Vocabulary in Context" için seçilen konu ve alıştırmaların tümü, okuma sorularında sıkıntı çeken adaylar için hazırlanmıştır.
Bu kitaptan en iyi şekilde faydalanabilmek için en az orta düzey (intermediate) seviyede kullanılması tavsiye edilir
(Tanıtım Bülteninden)
Kapat