O Ada Senin Bu Ada Benim Adil İzci

O Ada Senin Bu Ada Benim
Adil İzci

%5 İNDİRİM
170,00 TL
161,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786254130281
958043
O Ada Senin Bu Ada Benim
O Ada Senin Bu Ada Benim
161.50

Ada!


Ne güzel bir sözcüktür o!


Söylemesi de, türlü türlü imgesi de…


Sait Faik'in “Haritada Bir Nokta” öyküsünün ilk bölümce-lerini anımsayalım: Bırakalım yüz yüze gelmeyi, ardından da ayak basmayı, haritadaki bir ada -altı da üstü de bir noktadır- Sait Faik'e bir anda nelerin nelerin sözünü vermez ki!


Zeyyat Selimoğlu'nun bir kitabının da adı olan “Bir Ada Soyunuyor” öyküsü de ah ne güzeldir! Orada daha yakın yılların bir adasından- Heybeliada'dan- nice albenili kesitler izleriz.


Örnekleri artırmak olası… Nitekim bu kitapta


Jan Neruda, Nejat Gülen, Adnan Özyalçıner, Demir Özlü, Selçuk Erez, Nihat Ziyalan, Yüksel Pazarkaya, Necati Tosuner, İsmail Hakkı Gülsoy, İsmet Tokgöz, Bercuhi Berberyan, Selim İleri, Tülin Dursun, Gültekin Emre, Şükran Yücel, Behlül Ablak, Zeynep Aliye, Vecdi Çıracıoğlu, Arife Kalender, Adil İzci, Haydar Ergülen, Ayşe Sarısayın, Yasemin Yazıcı, Yiğit Baner, Jale Sancak, Nuray Çiftçi, Aziz Gökdemir, Pelin Özer, C. Hakkı Zariç, Uğur Deveci


birer öyküyle adalara giden yolları önümüze seriyor!


Oğlak Yayınları olarak büyük bir keyifle yayımladığımız bu seçkinin size de kendi adanızda bir ferahlık vereceğini umuyoruz.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat