Yerel Seçimlerde Siyasal İletişim Adem Doğan

Yerel Seçimlerde Siyasal İletişim
Adem Doğan

35,00 TL
Temin süresi 15 iş günüdür.
9786257296915
866966
Yerel Seçimlerde Siyasal İletişim
Yerel Seçimlerde Siyasal İletişim
Nobel Bilimsel Eserler
35.00

Siyasal iletişim, iletişim çalışmalarının merkezinde yer almasının yanı sıra üzerinde yoğun bir şekilde araştırmaların yürütüldüğü, her geçen gün önemi ve değeri artan bir alandır. Demokrasinin gelişmesiyle birlikte siyasal iletişim faaliyetleri daha fazla önem kazanmıştır. Bu durum, siyasal iletişim üzerine yapılan çalışmalarda da kendini göstermiştir. Siyasal iletişim bağlamında gerçekleştirilen faaliyet ve uygulamaların niteliği, bu faaliyetlerin seçmen davranışına etkisi gibi hususlarda yapılan çalışmalar yoğunluk kazanmıştır.

Siyasal iletişim çerçevesinde yapılan çalışmalar genellikle genel seçimler düzeyinde yoğunlaşmış, yerel seçimler üzerine yapılan çalışmalar daha sınırlı sayıda kalmıştır. Özellikle yerel seçimlerde gerçekleştirilen siyasal iletişim faaliyetlerini bütüncül bir yaklaşımla inceleyen çalışmalar, literatürde nadir olarak görülmektedir.

Bu kitap, yerel seçimlerde siyasal iletişimi bütüncül bir yaklaşımla ele almaktadır. Yerel seçimlerde siyasal iletişime ilişkin kuramsal değerlendirme ile Türkiye'de yerel seçimlerin tarihsel sürecine ve bu süreçte yapılan yerel seçimlerin kampanyalarının analizine ilişkin değerlendirmelerin ardından 2019 Yerel Seçimlerinde Türkiye'nin altı bölgesinde gerçekleştirilen yerel seçim kampanyaları ayrıntılı bir şekilde analiz edilmiştir.

Kapat