Açık Sır %25 indirimli Stella Rimington

Açık Sır
MI5 Eski Genel Direktörü'nün Otobiyografisi
Stella Rimington

%30 İNDİRİM
70,00 TL
49,00 TL
Tükendi
9789750838811
656608
Açık Sır
Açık Sır MI5 Eski Genel Direktörü'nün Otobiyografisi
49.00

Britanya iç istihbarat servisi MI5'ın ilk kadın “Genel Direktör”ü Stella Rimington hayat hikâyesini ve istihbarat kariyerini anlatıyor.

Rimington'ın samimi hikayesinde MI5'ın tarihi, yapısı, Soğuk Savaş'tan IRA'ya, oradan “küresel terör”e en kritik mücadele alanları kadar, erkek egemen istihbarat dünyasında kadın olarak tutunmanın ve istihbarat kariyeriyle anneliği ve aile hayatını dengelemenin zorlukları da var.

Stella Rimington'ın anıları güvenlik servisleriyle hizmet ettikleri toplum arasındaki olgun ilişkiye giden uzun yolda son adım…

MI5'ın sıkıcı, paranoyak, içine kapanık, erkek ağırlıklı, beceriksiz bir dinozor olmaktan çıkıp modern, etkili, özgüvenli bir kamu hizmetine dönüşmesi hayranlık verici bir süreç. Kuşkusuz, tam anlamıyla erkeklere ait bir dünyada Rimington'ın yükseliş öyküsü de öyle...

- Guardian

Açık Sır nice şaşırtıcı gerçeği ortaya seriyor.

- Spectator

Rimington kendi hakkında anlatmaya hazır olduklarıyla hayranlık uyandırıyor.

- London Review of Books

Açık Sır bizi güvenlik servislerinin kalbinin attığı MI5'ın iç işleyişine götürüyor ve yirminci yüzyılın ikinci yarısında yalnızca uluslararası alanda değil kişisel ve siyasal arenada da yaşanan muazzam değişikliklere benzersiz bir bakış açısı sunuyor.

- Yorkshire Post

Kapat