Abidin Dino - Toplu Yazılar (1938 - 2006) %20 indirimli Abidin Dino

Abidin Dino - Toplu Yazılar (1938 - 2006)
Edebiyat, Sanat, Politika
Abidin Dino

%20 İNDİRİM
58,00 TL
46,40 TL
Temin süresi 20 gündür.
Abidin Dino - Toplu Yazılar (1938 - 2006)
Abidin Dino - Toplu Yazılar (1938 - 2006) Edebiyat, Sanat, Politika
Everest Yayınları
46.40

“Abidin, gerçeküstücüler gibi, insanoğlu tarihinde, yazar, şair, ressam, mimar, müzikçi, sinemacı, tiyatrocu ayrımının silineceği bir günün geleceğine; bir insanın, yetenekleri doğrultusunda birçok işi birden severek yapacağına, o mutlu yeniden doğuş mitosuna inanırdı. Sanatın bir alanında derinleşmekle, birçok alanında at oynatmak arasında (eğer kişi o atı iyi oynatabiliyorsa), ne nitelik, ne de nicelik açısından bir ayrım görürdü.

Bu kitapta, İstanbul'da, Ankara'da, Adana'da, Paris'te yazdığı yazıların hemen hemen toplamını bulacaksınız. Abidin'in, sanat, kültür, şiir, yazın, politika üzerine yarım yüzyıllık bir süreye yayılmış ve her biri sorumluluk bilinciyle yazılmış bu yazıları hiçbir konuda son sözü söylemiyor. Tam tersine, okuru düşünmeye ve tartışmaya çağırıyor.

Umarım, Abidin'in ‘yazarlığının keşfi', genç kuşaklar tarafından kitapları gereğince okunarak, gerçekleşir. Böylece, resimleri mi bir yazarın fırçasından çıkmıştı, yoksa yazıları mı bir ressamın kaleminden çıkmış, gibi sorular da anlamını yitirir.”

- Ferit Ed

Kapat