49 Numaralı Parçanın Nidası %40 indirimli Thomas Pynchon

49 Numaralı Parçanın Nidası
Thomas Pynchon

%35 İNDİRİM
170,00 TL
110,50 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786053758891
745653
49 Numaralı Parçanın Nidası
49 Numaralı Parçanın Nidası
110.50

TIME’ın Seçtiği 1923-2005 Arasında Yayımlanan En İyi İngilizce 100 Roman’dan Biri

Thomas Pynchon, yalnızca yazdıklarıyla değil, münzevi yaşam tarzıyla da yirminci yüzyılın en büyük edebiyat figürlerinden. Paranoya, ırkçılık, kolonyalizm, komplo teorileri, eşzamanlılık ve entropi gibi çeşitli konularda verdiği postmodernist eserlerle edebiyat tarihini değiştirmekle kalmayıp kendinden sonra gelen yazarları da derinden etkileyen Pynchon’ın en kısa romanı olan 49 Numaralı Parçanın Nidası da yazarın külliyatının en önemli eserlerinden biri.
Kocası Mucho’yla beraber yaşayan Oedipa Maas, eski erkek arkadaşı Pierce Inverarity’nin öldüğünü ve kendisini vasisi olarak atadığını açıklayan bir mektup alır. Vasiyeti yerine getirmeye karar veren Oedipa, San Narciso’ya yola çıkar ve sıradan bir macera olarak başlayan yolculuk, zaman geçtikçe Amerika tarihinin en büyük komplolarından birine dönüşmeye başlar.
49 Numaralı Parçanın Nidası, tersyüz edilmiş bir dedektif hikâyesi olduğu kadar hayalle gerçekçiliğin iç içe geçtiği, kültürel kaosu ve iletişim sorunlarını merkezine alan, dolambaçlı bir hiciv şaheseri.

“49 Numaralı Parçanın Nidası, dönemindeki her kitabı gölgede bırakacak kadar güçlü.” –Harold Bloom
“Bir virtüözün eseri… Kitabın girift sembolizmi, Joyce’un Ulysses’te yaptığına çok yakın.” –Chicago Tribune
“Postmodernist edebiyatın zirve noktalarından.” –Debra A. Castillo

Kapat